Gamer Arena olarak tüm kullanıcılarımızın esporun rekabetini ve heyecanını en üst düzeyde yaşamasını sağlamak en büyük hedeflerimizden bir tanesi. Bu noktada da sitemizden siz kullanıcıların en üst düzeyde verim alması için v3 güncellemesi yaparak çok büyük değişiklikler gerçekleştirdik.  Peki başka neler yaptık? Sizleri neler bekliyor? Hepsini sırayla açıklamak gerekirse;

1) Lig sistemi ve dereceler

Artık her oyun için ''bronz'' ''gümüş'' ''altın'' ''platin'' olmak üzere 4 farklı lig olacak. Gerçekleştirdiğiniz her düellonun önemi bir kat daha arttığını söyleyebiliriz. Bunun nedeni ise sistem, attığınız her düellonun sonucunu kayıt altında tutarak (maç sonucu ve maç skoru) sizin derecenizi oluşturuyor olacak. Artık kazanılan her düellonun sonunda rakiplerinize ne kadar iyi olduğunuzu bir kez daha gösterebileceksiniz.

Bunun yanı sıra tüm kullanıcılar 1000 derece puanı ile başlayacak. Gerçekleşen düelloların sonuçlarıyla birlikte kullanıcıların derece puanı artacak veya azalacak. Derecelerin sıralaması ise şu şekilde olacak;
- 0 < 1150 Bronz
- 1151 < X <  1450 Gümüş
- 1451 < X < 1650 Altın
- 1651 < + Platin.

2) Sıralama Turnuvaları

Sıralama Turnuvaları heyecanını en üst düzeyde yaşanması için önemli bir güncelleme getiriyoruz. V3 ile birlikte Sıralama Turnuvasında mücadele etmek için genel bir düello oluşturmak yerine ''turnuvalar'' alanından ''Sıralama Turnuvası'' bölümüne tıklayarak düelloya katılınması gerekiyor. Başka bir deyişle sıralama turnuvasına katılmak istiyorsanız sol panelden sıralama turnuvalarına tıklayarak mücadele etmek istediğiniz oyunun sıralama turnuvasına tıklamalı ve Sıralama Turnuvasının içinden düelloya gerçekleştirmelisiniz. Böylece Sıralama Turnuva'sında rakip seçmeyi kaldırarak kendi derecenize uygun rakiplerle eşleşerek mücadele edeceksiniz.

3) Oyuncu profili

Artık Gamer Arena profillerinizi, sahip olduğunuz istatistikleri gösterebileceksiniz. Böylece oynadığınız oyunlarda ne kadar iyi olduğunuzu sunarak belki de geleceğin esporcusu olma yolunda önemli bir adımı atmış olacaksınız.

4) Genel Tasarımlar

Gamer Arena olarak kullanıcı deneyimini arttırmak ve sizlerin site içinde yapmak istediğini daha kolay gerçekleştirmesi için bazı tasarımsal farklılıklar gerçekleştirdik. Bunlarla değişikliklerle birlikte %100 kullanıcı dostu arayüz deneyimi sunmayı hedefliyoruz.