Düelloya Katılma

Düello oluşturmak veya katılmak için bir kaç farklı opsiyon kullanabilirsiniz. Arena sayfasındaki 'hızlı düello' bölümünde istediğiniz oyunu, oyun modunu ve ücreti seçerek 'düello bul' butonuna tıkladığınızda kendinize yakın kazanma yüzdesi olan kullanıcılar ile eşleşirsiniz, eğer eşleşeceğiniz bir kullanıcı yoksa açık düello oluşturulur. Üstteki düello oluştur butonundan da açık düello açabilir veya başka bir kullanıcıya özel düello daveti atabilirsiniz.

Hazır Olma

Düello kabul edildikten sonra iki tarafın da maça hazır olduğunu bildirmesi gerekmektedir. Bir taraf hazır olduğunu bildirdikten sonra rakibin de hazır olması için 15 dakika zaman tanınır, aksi takdirde maç başlamaz, hazır olma durumları sıfırlanır ve hazır olma sürecine baştan başlamak gerekir. İki taraf da hazır olduğunda maç başlar.

Maça Başlama

Oyundan rakibini ekleyerek düello modu kurallarına uygun oyunu oluşturmak ev sahibinin sorumluluğundadır. Rakibinizin oyun ismini düello sayfasından görebilirsiniz. Karşılaşma oynandıktan sonra sonuç ekranında ekran resmi almak bütün kullanıcıların sorumluluğudur.

Skor Girme

1. Bizim tarafımızdan belirlenen maç süresi bittiğinde düello sayfasında skor girme bölümü çıkar.

2. Katılımcılardan biri skor girdiğinde karşı tarafa ‘kabul et’ ve ‘reddet’ şeklinde bildirim gider ve aksiyon alması için 1 saat süre verilir.

3. Karşı taraf reddederse bu sefer reddeden tarafa sorulur ve aynı şekilde karşıya bildirim gider. İki taraf da birbirinin skor bildirimini kabul etmezse maç itiraz merkezine taşınır.

4.  Skor bildiriminin ardından verilen 1 saat süre içinde karşı taraf aksiyon almazsa, girilen skor kabul edilir ve maç sonuçlanır.

Yanlış skor girilmesi veya doğru girilen skorun reddedilmesi durumunda ceza uygulanır. İlk yanlış skor işleminde uyarı, 2. yanlış işleminizde 50 kredi ceza alır ve 3. yanlış işleminizde Gamer Arena’dan kalıcı olarak uzaklaştırılırsınız.